Tegemised töökojas

Vahvärk väliköök-varjualune

Hiiumaal, käsitööna valminud vahvärk väliköök-varjualune.

Kelpkatusega vahvärk konstruktsiooni katusealune pind on 40 m2.

Kauakestva ning stiilse ehitustava traditsioon ulatub kaugele sajandite taha ning on mitte ainult pilkupüüdev vaid ka äärmiselt tugev konstruktsioonlahendus.

Hoone materjalina on kasutatud kvaliteetset kuiva kuuse- ning männipuitu, tappliiteid fikseerivateks salapulkadeks kuiva saarepuud.

Varjualune on müüdud!

Tellida saab meie poolt ka katuse paigaldust:

  • rookatus
  • laastukatus
  • kimmikatus

Kontakt: martin@timberx.ee ; 56 474 988

Link: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3581207545261590&id=2224107767638248

Eritellimus: massiivpuidust väliköök 6x10m

Hiiumaal käsitööna valminud vahvärk-stiilis 6x10m väliköök.
Konstruktsiooni materjaliks kasutatud massiivset kuusepuitu 200x200mm.

Puitkonstruktsiooni detailide ühendamisel ei ole kasutatud tänapäevaseid kinnitusvahendeid (nurgikud, kruvid, naelad) vaid on seotud omavahel tappliidetega ning fikseeritud salapulkadega. Taoline ehitusstiil annab konstruktsioonile nii efektsust kui ka silmailu ning loob ehitisest tugeva ja vastupidava monoliidi. 

ℹ️ Tegemist on eritellimusega. Kui soovid ka endale dekoratiivset ja funktsionaalset käsitöö konstruktsiooni kirjuta martin@timberx.ee , täpsustades ka tellitava konstruksiooni funktsiooni ja mõõtmeid.

Jälgi meie tegemisi ka Facebookis

Toimetusi töökojast

Vahvärk (saksa k. Fachwer) on konstruktsiooni tüüp, mis põhineb saematerjali kasutamisel ja sellist meetodit hakati kasutama 19. sajandi alguses.

Puitkarkassist ehitamine on võrreldes teiste materjalide kasutamisega kiirem, efektiivsem ja lisaks on puidu kasutamine ehituses väga keskkonnasõbralik.

Eelisena saab välja tuua ka seda, et kui karkass on käsitsi tehtud, annab ta hoonele märkimisväärselt väärtust juurde.

Puitkarkassi kasutatakse peamiselt hoonete kandekonstruktsioonides, katuste konstruktsioonides, kui ka muude abihoonete (kasvuhoonete, kuuride jne) ehituses. TimberX OÜ valmistatab karkasse peamiselt okaspuidust  (kuusk).